x
sadsad x
asdasd
%15 yeni üye.png (163 KB)

Evde Yapılabilecek Basen Eritme Ve İnceltme Hareketleri Nelerdir ve Nasıl yapılır?

13 Ekim 2021
Evde Yapılabilecek Basen Eritme Ve İnceltme Hareketleri Nelerdir ve Nasıl yapılır?

Evde yapılan basen eritme ve inceltme hareketleri yapılırken sarkmış derilerin oluşmaması için diyet ve dengeli beslenme yapılmalıdır. Basen eritme ve inceltme egzersizleri kalça ve basen çalıştırmak suretiyle yağların hızlı bir şekilde erimesine yardımcı olmaktadır. Hareketler düzenli bir şekilde yapıldığı takdirde vücudun bu bölgesi istenilen şekli alır. Bu hareketler şunlardır:

Squat

Tek Bacak Kaldırma Hareketi

İki Bacak Kaldırma Hareketi

Bird Dog Hareketi

Evde Yapılabilecek Basen Eritme ve İnceltme Hareketleri Nasıl Yapılır?

Evde yapılan basen eritme ve inceltme hareketleri şu şekilde yapılmaktadır:

Squat

Dik bir pozisyonda ayaklar omuz hizasında açılarak kollar öne doğru uzatılır. Omurga ve bel düz tutularak kalça geriye doğru gerilir. Kalça eklemi diz hizasına gelesiye kadar gelinir ve bu noktadan sonra tekrar yavaşça kalkılır.

Tek Bacak Kaldırma Hareketi

Yan pozisyonda düz bir zemine yatılarak aşağıda kalan kol başın sabit kalabilmesi için dayanak yapılır. Yan durarak üstte bulunan bacak mümkün olduğu kadar havaya kaldırılır.

İki Bacak Kaldırma Hareketi

Düz bir zemine yan şekilde uzanılarak altta kalan kol dirsek üzerinden destek amaçlı zemine dayanılır. Ardından 2 ayağı birbirine yapıştırarak eş zamanlı şekilde yukarı doğru kaldırılır ve indirilir.

Bird Dog Hareketi

Bu hareket dik bir pozisyonda durarak gerçekleştirilir. Şınav pozisyonu alarak ayaklardan biri geriye doğru itilir ve eller ileriye doğru kaldırılarak esneme yapılır. Aynı işlem diğer ayak için de yapılır.

Basen Eritmek İçin Yenilmesi Gereken Besinler Nelerdir?

Basen inceltmek için yenilmesi gereken besinler tüketildiği zaman yağ yakımı hızlanır ve kolayca kilo verilmesine yardımcı olur. Sıklıkla tüketilmesi gereken besinler şunlardır:

Greyfurt tüketimi içerdiği C vitamini ve yüksek enzimler sayesinde vücuttaki toksin oranını azaltarak kilo verilmesine yardımcı olur.

Yoğurt tüketimi, yüksek oranda protein ve kalsiyum minerali içerdiği için uzun süre tokluk hissi sağlar. Ayrıca metabolizma hızını artırarak basenlerdeki yağların erimesine yardımcı olur.

Yumurta tüketimi, yüksek protein içermesinden dolayı kolay kilo verilmesine yardımcı olur.

Roka tüketimi, metabolizma hızını artırır.

Yağsız tavuk eti, düşük kalorili bir besin olduğu için sıklıkla tüketilmesi gerekir.

Basen Eritme Diyeti Nasıl Yapılır?

Basen eritmek için diyet programları birbirlerinden farklılık göstermektedir. Ancak basen eritme ve inceltme egzersizleri yapan kişilerin diyet programı oluşturmaları gerekmektedir. Basen eritme diyetinde hayvansal gıdaların çok fazla tüketilmemesi, bunun yerine sebze, meyve ve tahıl gibi besinlerin tüketilmesi önerilir. Günde 100 gramın üzerinde olmayacak şekilde yağsız tavuk, et ve balık tüketilmesi gerekir. 3 su bardağı yarım yağlı süt ya da yoğurt ve 1 yumurta tüketilmesi basen yağlarının erimesine yardımcı olmaktadır.

Basen Eritmek İsteyen Kişilerin Uzak Durması Gereken Gıdalar Nelerdir?

Basen eritmek için uzak durulması gereken gıdalar şunlardır:

Şeker ve şeker içeren gıdalar

Hamur işleri

Kuru yemişler

Gazlı içecekler

Kızartmalar

Tuzlu besinler

Şarküteri ürünleri

Hazır soslar ve hazır paketlenmiş ürünler

Fastfood ürünleri

Basen Eritmek İçin Hangi Kür Etkilidir?

Basen eritmek için yapılan kürler basenlerin erimesine yardımcı olduğu gibi metabolizmayı da hızlandırmaktadır. Basen eritme ve inceltme egzersizleri yapan kişilerin kesinlikle yapması gerekenlerden birisi de kendilerine kür tedavisi uygulamalarıdır. Basen eritmek için yoğurt, limon, pul biber ile soda 1 su bardağını geçmeyecek şekilde karıştırılır. Bu kürün sabahları aç karnına gün boyunca tüketilmesi gerekmektedir. Yeterli ve dengeli zayıflama diyeti ve fiziksel aktivite ile desteklendiğinde 15 gün içerisinde basenlerde gözle görülür erime kaydedilecektir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.