500 TL ve üzeri siparişlerde Kargo Bedava
sportstyle
2022-02-23
Tek Kişilik Yoga Hareketleri! Kolay, Orta ve Zor Seviye Tek Kişilik Yoga Hareketleri

Tek Kişilik Yoga Hareketleri! Kolay, Orta ve Zor Seviye Tek Kişilik Yoga Hareketleri

Tek kişilik yoga hareketlerikişinin bir partnere ihtiyaç duymadan yapabileceği hareketlerdir. Yoga hareketleri düzenli ve planlı bir şekilde tekrar edilmelidir.

Kolay Seviye Tek Kişilik Yoga Hareketleri Nelerdir?

Kolay seviye tek kişilik yoga hareketleri kişiyi çok fazla zorlamadan rahatlamasını, esnemesini ve yoganın sunduğu diğer faydalardan çoğundan faydalanmayı sağlar.

Kolay seviyede tek kişilik yapılabilecek yoga hareketlerinden bazıları şu şekildedir:

Kedi Duruşu: Ellerin ve dizden ayağa kadar olan kısmın yerle temas etmesi gerekmektedir. Gövde havada ve baş aşağı sarkık olacak şekilde sırtı kamburlaştırarak durulmalıdır. Bu pozisyonda nefes alıp verme yapılır.

Köprü Duruşu: Sırt yere değecek şekilde yatılır. Ayaklar kalçaya kadar çekilir. Daha sonra kalça yerden kaldırılır ve yukarı doğru itme kuvveti uygulanır. Eller kalçanın altındaki boşlukta yere temas eder şekilde birleştirilir. Omuzların üstünde boyun sıkışmış vaziyette durulur. Derin ve düzenli nefesler alınıp verilir.

Geniş Üçgen Duruşu: İki ayak arasında biraz mesafe olacak şekilde açılır. Sağ veya sol diz bükülür ve gövde diz üzerine yatırılır. Bükülen dizin ayak baş parmağı tutulur. Diğer kol yukarı doğru açılır ve göğüs açılacak şekilde gerilir. Yukarı doğru uzama hareketi yapılır. Bu şekilde nefesler alıp verilir. Daha sonra diğer diz bükülerek aynı duruş tekrarlanır.

Çocuk Duruşu: Bacaklar içe kıvrılarak, ayaklar kalçayla temas edecek şekilde oturulur. Kollar uzatılarak dizler üzerine kapaklanma hareketi yapılır. Alın yere değer. Bu pozisyonda bir süre beklenir ve nefes alıp verilir.

Orta Seviye Tek Kişilik Yoga Hareketleri Nelerdir?

Orta seviye tek kişilik yoga hareketleriyogada biraz ilerlemiş kişiler için uygun duruşlar içerir. Bu hareketleri yaparken başlarda biraz zorlanılabilir fakat düzenli bir şekilde pratik yaptıkça vücut esner ve hareketleri yapmak kolaylaşır. Orta seviye tek  yapılabilecek yoga hareketlerinden bazıları şunlardır:

Öne Eğilme Duruşu: Kalça yere temas edecek şekilde ve ayakları uzatarak mata oturulur. Sağ ya da sol bacaktan biri bükülerek ayak kalçaya kadar çekilir. Uzatılan bacağın üzerine doğru eğilerek vücudun esnemesi sağlanır. Baş aşağı doğru bırakılır. Derin nefesler alıp verilir ve bir süre bekledikten sonra diğer bacak ile aynı duruş sergilenir.

Kartal Duruşu: Ayakta durulur. Daha sonrasında dizler biraz bükülür ve hafif öne eğilme yapılır. Sağ ya da sol bacaktan biri diğerine dolanır. Dik durulur ve aynı şekilde kollarda birbirine dolanır. Dirsekler yere paralel olacak şekilde durulur. Derin nefesler alıp verilir. Bir süre geçtikten sonra diğer bacağın dolanmasıyla aynı duruş yapılır.

Zor Seviye Tek Kişilik Yoga Hareketleri Nelerdir?

Zor seviye tek kişilik yoga hareketleri yogada gerçekten ilerlemiş, yogayı artık hayatının parçası yapmış ve çok düzenli bir şekilde pratik yapan kişiler için uygun hareketlerdir. Zor seviye tek kişilik yoga hareketlerinden bazıları şu şekilde sıralanabilir:

Headstand Duruşu: Bu pozisyonda kafa üzerinde durulması gerekir. Eller başı kavrar ve dirsekler yerle temas halindedir. Bacaklar açılarak vücut dik tutulur. Bu şekilde derin nefesler alıp verilerek bir süre beklenir.

Akrep Duruşu: eller ve dirsek yere temas edecek şekilde göğüs üzerine yatılır. Daha sonrasında bacaklar havaya kaldırılır ve ayaklar başın üzerine koyulur. Bu şekilde nefes alma verme yapılır.

Yoga Türlerinin İsimleri Nelerdir?

Yoga çeşitlerinin adlarındanbazıları şunlardır:

Yoga çeşitlerinden istenilen seçilip program yapılıp yoga hareketleri uygulanabilir.

Güvenli Alışveriş
256 Bit SSL ile güvenli alışverişin keyfini sür!
Ücretsiz Kargo
500 TL ve üzeri tüm siparişlerde kargo ücretsiz!
Taksitli Alışveriş
Peşin fiyatına 3 taksit imkanı
İade & Değişim Garantisi
14 Gün değişim ve iade garantisi!
bize katılamaya me dersin
bize katılamaya me dersin
Bize Katılmaya Ne Dersin?
Avantajlı kampanyalar ve hakkımızdaki son gelişmelerden herkesten önce haberin olsun!
Kaydolarak Şartlar ve Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul etmiş olursunuz.
Çıkmak için e-postalarımızdaki Aboneliği İptal Et’i tıklayın.
Copyright© 2024 SPORTSTYLE All rights reserved.
banka redwork

SEPETİM