Siparişin 1 iş günü içerisinde kargoya verilecektir.
500 TL ve üzeri siparişlerde Kargo Bedava
sportstyle
2022-10-14
Omuz Kaslarını Çalıştıran Hareketler Nelerdir ve Nasıl Yapılır?

Omuz Kaslarını Çalıştıran Hareketler Nelerdir ve Nasıl Yapılır?

Omuz bölgesi birden fazla kas grubunun bulunduğu geniş bir alanadır. Bu nedenle omuz kası geliştirmek isteyenler farklı birçok hareketi yapmaları gerekmektedir. Genellikle erkekler daha güçlü bir görünüm için omuz kası geliştirmek istemektedirler.  Bunun için birçok kolay ve zor seviyede egzersiz hareketleri bulunmaktadır.

 İş ya da okul yoğunluğundan spor salonuna gidemeyenler evde spor yapmayı tercih etmekteler. Evde ekipmansız ya da basit spor ekipmanları ile rahatlıkla omuz kası antrenmanı yapılabilmektedir. Omuz kası antrenmanlarında dikkatli olunması gereken noktalar bulunmaktadır. Kalıcı ya da geçici kas hasarı yaşamamak için hareketleri doğru yaptığınızdan emin olun ve antrenmana başlamadan önce ısınma egzersizi yapın.

Omuz Kası Geliştiren Hareketler Nelerdir?

Omuz bölgesinde birçok kas grubu bulunmaktadır bu kasların her birini doğru olarak çalıştırılması gerekmektedir. Kas gruplarının aynı seviyede çalıştırılmaması halinde istenilen estetik görünüm elde edilemeyebilir. Omuz bölgesinde ki kasların gelişimi sayesinde kolların hareketi de daha güçlü olacaktır.

Omuz kası geliştiren hareketlerden bazıları ise;

Omuz Kası Geliştirme Hareketlerinin Çalıştırdığı Kaslar Hangileridir?

Kişisel hedefler doğrultusunda yapılan spor antrenmanları farklı kas gruplarının gelişimini sağlamaktadır. Özellikle omuz kası yapmak isteyenler ise o bölgede bulunan kas gruplarını geliştirmeye yönelik hareketler yapmaları gerekmektedir.

 Vücutta bulunan kas grupları farklı özelliklere ve farklı dirençlere sahiptir. Bazı kaslar daha kısa sürede gelişme gösterirken bazı kasların gelişimi için daha fazla çalışılması gerekmektedir. Antrenmanlarınızı düzenli olarak yapmanız halinde istenilen omuz kaslarına kavuşabilirsiniz.

Omuz kası geliştiren hareketlerin etkilediği kaslar ise;

Omuz Kaslarını Geliştiren Hareketlerin Faydaları Nelerdir?

Doğru şekilde yapılan spor antrenmanları kasların güçlenmesi ve doğru şekilde çalışmasını sağlamaktadır. Kasların güçlenmesi kişilere daha dayanıklı olmayı sağlarken fit bir görünümde elde etmelerini sağlamaktadır. Kaslı ve fit görünüm insanlarda özgüven vererek daha sağlıklı ve mutlu olmalarını sağlamaktadır.

Omuz kası geliştirmenin faydaları arasında şunları sayabiliriz;

Omuz Kası Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Omuz kası yaparken de diğer kas gruplarını çalıştırışken de yapılan antrenmanda çok dikkatli olunması gerekmektedir. Omuz kası geliştirirken yapılan hareketlerde dikkatli olunmaması halinde kalıcı kas zedelenmeleri yaşanabilmektedir. Omuz kası geliştirirken yapacağınız hareketlerle ilgili yeterli bilgilere sahip olunmalıdır. İlk kez omuz geliştirme egzersizi yapacak olanlar öncesinde yeteri kadar bilgi edinmelilerdir.

Omuz kası yaparken dikkat edilmesi gerekilenler ise;

Güvenli Alışveriş
256 Bit SSL ile güvenli alışverişin keyfini sür!
Ücretsiz Kargo
500 TL ve üzeri tüm siparişlerde kargo ücretsiz!
Taksitli Alışveriş
Peşin fiyatına 3 taksit imkanı
İade & Değişim Garantisi
14 Gün değişim ve iade garantisi!
bize katılamaya me dersin
bize katılamaya me dersin
Bize Katılmaya Ne Dersin?
Avantajlı kampanyalar ve hakkımızdaki son gelişmelerden herkesten önce haberin olsun!
Kaydolarak Şartlar ve Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul etmiş olursunuz.
Çıkmak için e-postalarımızdaki Aboneliği İptal Et’i tıklayın.
Copyright© 2024 SPORTSTYLE All rights reserved.
banka redwork

SEPETİM