x
sadsad x
asdasd
%15 yeni üye.png (163 KB)

Evde Yapılabilecek Bacak Eritme ve İnceltme Hareketleri Nelerdir ve Nasıl Yapılır?

13 Ekim 2021
Evde Yapılabilecek Bacak Eritme ve İnceltme Hareketleri Nelerdir ve Nasıl Yapılır?

Evde yapılabilecek bacak eritme ve inceltme egzersizlerinde önemli olan her gün düzenli periyodlarla bu işlemi gerçekleştirmektir. Bacak eritme ve inceltme egzersizi eşit düzeyde ve dengeli bir şekilde yapılmalıdır. Bacak eritme ve inceltme hareketleri şunlardır:

Jump Squat

Fron Back Lunge

Squat With Shoulder Press

Sumo Squat

Glute Bridge

Evde Yapılabilecek Bacak Eritme ve İnceltme Hareketleri Nasıl Yapılır?

Evde yapılan bacak eritme ve inceltme egzersizleri yapılış şekilleri ve hareketlerin eşit dağılımı oldukça önemlidir. Aşağıda verilen hareketler doğru ve eşit miktarlarda yapıldığı takdirde üst bacak bölümü, arka bacak bölümü ve alt bacak bölüm çalışmaları gerçekleştirilmiş olacaktır.

Jump Squat

Bu hareket yapılırken gövdenin dik ve ayakların omuz genişliğinde açık olması gerekir. Sonra kalça geri itilerek çömelme yapılır. Topuklardan kuvvet alınarak kalça hızla yukarı ittirilir. Yukarıda geçen süre boyunca baştan ayağa kadar düz bir duruş yapılır. Yere tekrar düştükten sonra squat pozisyonu alınır.

Front Back Lunge

Baş dik bir şekilde karşıya bakılır ve karın kasları sıkılı bir halde durulur. Bir ayak ileri atılırken diğer ayak parmak ucunda geride durur. Öne doğru bir adım atılarak arka diz yavaşça aşağı indirilir. Sonrasında aynı hareket diğer bacağa da uygulanır.

Squat With Shoulder Press

Baş dik bir şekilde karşıya bakılır ve karın kasları sıkılır. Bacaklar omuz genişliğinde açılarak sırt dik bir şekilde ağırlıklar omuza verilir. Kalça geriye doğru uzatılır ve tekrar yukarı kaldırılır. Yukarı kalkarken, aynı zamanda ağırlıklar omuz yardımıyla iletilir.

Sumo Squat

Baş dik ve karın kasları sıkılı bir halde bacaklar omuz genişliğinden biraz daha fazla açılır. Sırt dik bir pozisyonda kalça geriye doğru uzatılır ve başlangıç pozisyonuna geri dönülür.

Glute Bridge

Sırt üstü yatılarak baş yerle temas halinde dizler bükülür. Eller vücudun yanına konur ve avuç içleri yerle temas halinde olur. Ayaklar omuz genişliğinden biraz daha dar tutularak ayak tabanlarından kuvvet alarak kalça yükseltilir. Dizlerin ve kalçanın düz bir çizgi oluşturması sağlanır.

Bacak Eritme ve İnceltme Hareketlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Nelerdir?

Bacak eritme ve inceltme hareketleri yapılırken dikkat edilmesi gerekenlerin başında düzenli bir egzersiz oluşturmaktır. Yapılan bacak eritme ve inceltme egzersizi böylelikle daha kalıcı ve sağlıklı olmaktadır. Dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

Düzenli olarak gün içerisinde 30 dakika yürüyüş

Sağlıklı beslenme

Hareketleri dengeli bir şekilde yapmak

Fastfood yiyeceklerden uzak durmak

Bacak Eritme Diyeti Nasıl Yapılır?

Bacak inceltme diyeti yapılırken ödem atıcı yiyecekler tercih edilmektedir. Aşağıda gösterilen besinlerin ödem atma özelliği olmasında dolayı günlük alınması gerekmektedir. Salata içinde ya da farklı yollarla bu yiyecekleri tüketebilirsiniz.

1 tatlı kaşığı pul biber,

1 tatlı kaşığı zeytinyağı,

1 tatlı kaşığı toz zencefil,

1 tutam maydanoz,

1 çay kaşığı çörek otu,

50 gram kadar yağsız lor peyniri.

Bacak ve Bel İncelten Kür Tarifi Nedir?

Bacağı ve beli incelten kür tarifi ile zayıflamalar ve sıkılaşmalar görülmektedir. Günlük bacak eritme ve inceltme egzersizi yapılmadan önce aşağıda gösterilen besinlerin tüketilmesi gerekmektedir. Bunlar;

20 dal taze maydanoz,

2 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu,

1 bardak su,

1 diş sarımsak.

Bu malzemeler blenderda karıştırıldıktan sonra karnınız açken tüketilmelidir. 9 gün boyunca uygulanması gereken bu kür ile kalın bacakların incelmesi mümkündür. Bu kür 9 gün bittikten sonra 3’er gün aralıklarla tekrar edilebilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.