Siparişin 1 iş günü içerisinde kargoya verilecektir.
500 TL ve üzeri siparişlerde Kargo Bedava
sportstyle
2022-07-20
Eliptik Nedir? Ne İşe Yarar? Eliptik Nasıl Kullanılmalı?

Eliptik Nedir? Ne İşe Yarar? Eliptik Nasıl Kullanılmalı?

Eliptik bisiklet özellikle spor salonlarında karşılaşılan bir ekipmandır. Bu ekipman ile hem kol hem de bacak kaslarını çalıştırmak mümkündür. Eliptik ile vücudun birçok bölgesi aynı anda çalıştırılır ve bu sebep ile de bütüncül bir yaklaşım ile hareket edilmelidir. Ekipmandan en yüksek desteği alabilmek ve tamamen yararlanabilmek için eliptik aletinin doğru kullanılması gerekir. Hareketi doğru kullanmak ayrıca yağ yakımını hızlandırır ve böylelikle kilo vermek de daha kolay olur. 

Eliptik Aletini Kullanmak: Eliptik adı ile bilinen spor ekipmanını kullanmak için en uygun şartlarda hareket etmek gerekir. Spor öncesi vücudu ısıtmak için de kullanılabilen bu alet bütüncül bir yaklaşım ile kullanıldığı zaman yüksek derecede etkili olur. Cihazın kullanımı yağ yakımını desteklerken aynı zamanda kalori dengesini de sağlar ve kas kütlesi üzerinde de etkilidir. Çok yönlü bir alet olduğu için kullanımından yüksek verim alınabilir. 

Eliptik Bisiklet Ne İşe Yarar? 

Eliptik bisikletin yararları oldukça yüksektir. İşlevi yüksek olan ekipmanlar arasında bulunur ve dolayısı ile yüksek verim almak mümkündür. Eliptik bisikleti kullanırken en yüksek verimi almak ve en yüksek faydadan yararlanmak için ekipmanın ideal şekilde kullanılması gerekir. Eliptik bisikletin yararları şu şekilde sıralanabilir: 

Eliptik Bisiklet Nasıl Kullanılır?

Eliptik bisikletin kullanılması oldukça basittir. Aleti ilk kez kullanacak olan kişilerde kafa karışıklığı yaratabilse de temel matematiği oldukça basit tutulmuştur. Aletin üzerinde yer alan yerlere ayakların yerleştirilmesi gerekir. Tutma bölgelerinden ise eller ile tutulması ve hem ellerin hem de kolların aynı anda hareket etmesi sağlanmalıdır. Sabit bölümden tutulduğu zaman kol kasları ve üst vücut daha az çalıştırılır ve tüm denge ayaklar ile sağlanır. Yüksek verim alabilmek için kolların da bacaklar ile eş zamanlı çalıştırılması önerilir. Ayrıca alet üzerinde yer alan tutma bölümlerinde kalp atışının hesaplanabileceği alanlar da bulunur. Aletin kalitesi ve genel özelliklerine göre yapılan süre, yakılan kalori ve bunlara benzer bilgiler ile de karşılaşmak mümkündür. Eliptik bisiklet düzenli yapıldığında kalori yaktırmayı başaran önemli ekipmanlardan biridir. 

Eliptik Bisiklet Kilo Verdirir Mi?

Eliptik bisiklet ile kilo vermek mümkündür. Eliptik bisiklet ile kilo verirken ayrıca kalori kaybetmek ve yağ oranını düşürmek de sürecin içinde var olan gerçeklerdir. Kilo kaybetmek isteyen kişiler eliptik kullanabileceği gibi kademeli ve kontrollü bir şekilde kilo almak isteyen kişiler de eliptik bisiklet kullanabilir. Kilo almak sanıldığının aksine sadece yemek yemek ile ilgili değildir. Düzenli beslenme ve uyku kalitesini yüksek tutma gibi unsurlar ile kontrollü ve sağlıklı bir biçimde kilo alınması mümkün olur. 

Eliptik Bisiklet Sadece Spor Salonlarında Mı Olur? 

Eliptik bisikletin olduğu yerler sadece spor salonları değildir. Halk için yapılan belediye parkları da dahil olmak üzere birçok açık hava alanında spor bölümleri bulunur. Spor salonuna gitmeden de açık havada bulunan bu aletlerin kullanılması mümkündür. Eliptik bisiklet ayrıca bireysel satın alımlar için de satılan bir üründür. Evde kendi spor alanını yaratmak isteyen kişiler de eğer isterler ise evlerine eliptik bisiklet satın alarak kullanmaya başlayabilirler. 

Güvenli Alışveriş
256 Bit SSL ile güvenli alışverişin keyfini sür!
Ücretsiz Kargo
500 TL ve üzeri tüm siparişlerde kargo ücretsiz!
Taksitli Alışveriş
Peşin fiyatına 3 taksit imkanı
İade & Değişim Garantisi
14 Gün değişim ve iade garantisi!
bize katılamaya me dersin
bize katılamaya me dersin
Bize Katılmaya Ne Dersin?
Avantajlı kampanyalar ve hakkımızdaki son gelişmelerden herkesten önce haberin olsun!
Kaydolarak Şartlar ve Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul etmiş olursunuz.
Çıkmak için e-postalarımızdaki Aboneliği İptal Et’i tıklayın.
Copyright© 2024 SPORTSTYLE All rights reserved.
banka redwork

SEPETİM